dateigroesse:

De Zuiderpark HBS schoolkranten – ook wel ZPP’s genoemd – waren heel populair, maar niet altijd makkelijk “vol” te krijgen.
In vergelijk met de methoden die ons nu ter beschikking staan was het een verschrikkelijke job om eerst de teksten met een mechanische schrijfmachine in het waspapier te zetten en daarna met een stencilmachine inkt door het waspapier op her daaronderliggende papier te drukken.

Helaas is er niet een komplete verzameling bewaard gebleven, maar er zijn nog bijna 50 exemplaren die de tijd overleefd hebben.
De originelen bevinden zich in het Haags Gemeentearchief, de gescande schoolkranten kun je via de link hieronder bekijken.



Klik hier voor een overzicht van alle schoolkranten
We mochten niet alles schrijven, klik bij censuur voor een voorbeeld
Diversen censuurdekbladoverzicht
Schoolkranten 19521952-091952-12
Schoolkranten 19531953-021953-041953-051953-071953-09
Schoolkranten 19541954-031954-101954-11
Schoolkranten 19551955-021955-051955-071955-12
Schoolkranten 19561956-011956-031956-04
Schoolkranten 19571957-011957-031957-051957-061957-12
Schoolkranten 19581958-011958-031958-071958-12
Schoolkranten 19591959-011959-021959-031959-051959-11
Schoolkranten 19601960-031960-061960-121960-JB
Schoolkranten 19611961-021961-041961-06
Schoolkranten 19621962-021962-031962-091962-11
Schoolkranten 19631963-071963-11
Schoolkranten 19641964-021964-04